ZOWIE EC2-A – recenzja myszki

0
272
zowie ec2-a

Świat profesjonalnego gamingu nie mógłby istnieć bez specjalnego sprzętu komputerowego, który został stworzony z myślą o graczach na całym świecie. Oczywiście wymagania stawiane przed akcesoriami gamingowymi są zależne od wielu czynników. W przypadku gier typu FPS należy zwrócić szczególną uwagę na myszkę komputerową, gdyż to właśnie ona odpowiada za najważniejsze funkcje podczas rozgrywki. Tutaj warto przytoczyć przykład myszek produkowanych przez firmę BinQ, ale sprzedawanych pod szyldem marki Zowie. Myszki gamingowe Zowie są często wskazywane jako akcesoria przeznaczone dla najbardziej wymagających graczy. Bardzo dużą popularnością cieszy się model Zowie EC2-A. Czy rzeczywiście jakość oraz użyteczność tej myszki jest proporcjonalna w stosunku do jej ceny? Czy Zowie EC2-A zasługuje na polecenie?

Sposób wykonania i parametry

Znawcy sprzętu gamingowego dobrze wiedzą o tym, że akcesoria dla graczy są często projektowane w bardzo nowatorski sposób. Efektem takiego zamysłu jest nieraz wręcz futurystyczny wygląd tworzonych urządzeń. Toteż pierwszy kontakt z myszkami marki Zowie może okazać się zaskakujący, ponieważ posiadają one bardzo skromny i minimalistyczny design. Nie inaczej jest w przypadku modelu Zowie EC2-A. Myszka została wyposażona jedynie w pięć najważniejszych przycisków, a jej użytkownik nie musi instalować na komputerze żadnego dodatkowego oprogramowania. Brak indywidualnych sterowników może rozczarować wielu graczy, choć rozwiązanie typu Plug and Play doskonale wpisuje się w filozofię marki Zowie.

Myszka Zowie EC2-A posiada niespełna 13 centymetrów długości, 7 centymetrów szerokości i waży około 100 gramów. Gracze mogą oczywiście samodzielnie ustalić czułość myszki (400, 800, 1600 lub 3200 DPI). Najnowszy sensor optyczny zapewnia płynną pracę kursora i błyskawiczny czas reakcji. Ponadto dwumetrowy kabel USB gwarantuje możliwość komfortowego podłączenia myszki.

Jeśli chodzi o samą konstrukcję Zowie EC2-A, oczywiście została ona wyprofilowana adekwatnie do potrzeb graczy praworęcznych. Warto tutaj wspomnieć o zastosowaniu zupełnie nowego materiału na bokach myszki, co znacznie poprawiło jakość chwytu urządzenia. Wielu graczy zwraca także uwagę na pracę ślizgaczy, które zapewniają znakomity poślizg myszy.

Rewolucyjną praktyką stosowaną przy produkcji myszek Zowie jest przeprowadzanie konsultacji z profesjonalnymi graczami. W ten sposób konstruktorzy mogą lepiej dopasować tworzone akcesoria do potrzeb swoich klientów. Nic więc dziwnego, że Zowie EC2-A to produkt oferujący absolutnie najwyższą jakość oraz efektywność.

Sprawdź cenę myszki Zowie EC2-A

Zalety myszki Zowie EC2-A:

  • Jakość – praktycznie każdy element myszki został wykonany z niezwykłą dbałością i precyzją, dzięki czemu Zowie EC2-A to bez wątpienia urządzenie klasy premium.
  • Komfort użytkowania – doskonałe wyprofilowanie myszki w połączeniu z jej poręcznymi gabarytami sprawia, że rozgrywka staje się dużo bardziej komfortowa.
  • Niezawodność – gry typu FPS cechują się olbrzymią dynamiką. Nawet ułamki sekund mogą w nich zadecydować o końcowym zwycięstwie lub porażce. Dlatego gracze zapewne docenią znakomitą pracę ślizgaczy oraz czuły sensor optyczny, który został zastosowany w modelu Zowie EC2-A.
  • Design – jedyna dyskusyjna kwestia. Niektórzy użytkownicy mogą chwalić wizualny minimalizm, natomiast inni zauważą, że Zowie EC2-A odstaje pod tym względem od konkurencji.

Wady myszki Zowie EC2-A:

  • Cena – dostępność akcesoriów gamingowych staje się coraz większa, przez co ceny poszczególnych produktów nie są już tak wysokie. Jednakże zakup myszki Zowie EC2-A to wciąż duży wydatek, gdyż jej wartość wynosi około 270 złotych.
  • Brak dodatkowych sterowników i udoskonaleń wizualnych.

Czy polecamy ten produkt? Zdecydowanie tak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here