Tani komputer do CS:GO (MARZEC 2018 UPDATE)

0
595
najtańszy komputer do cs go

Counter-Strike jest grą, która już od kilkunastu lat cieszy się mianem jednej z najpopularniejszych produkcji typu FPS w Polsce. Najpierw uwagę graczy przyciągnęła kultowa już wersja 1.6, a obecnie prym wiedzie unowocześniona edycja klasyka, czyli Counter-Strike: Global Offensive. Olbrzymie zainteresowanie produktem firmy Valve sprawiło, że CS:GO błyskawicznie wkroczył w świat progamingu. To jeszcze bardziej zmotywowało graczy i skłoniło ich do szukania sposobów na poprawę swoich rezultatów. Niemniej należy zauważyć, że w FPS-ach liczą się nie tylko umiejętności danego gracza, ponieważ równie duże znaczenie mają aspekty techniczne. Dlatego nawet najbardziej utalentowani gracze nie poradzą sobie w momencie, gdy ich komputer okaże się nieprzystosowany do rozgrywki. Jaki sprzęt należy zatem wybrać, aby móc cieszyć się grą na najwyższym poziomie?

Najbardziej uniwersalną zasadą dotyczącą wymagań sprzętowych jest dostosowanie ustawień w taki sposób, aby płynność rozgrywki wynosiła minimum 60 klatek na sekundę (60 FPS). Uzyskanie powyższej płynności zapewnia brak znaczących opóźnień oraz innych problemów z wydajnością, które mogą przełożyć się na ogólny przebieg rozgrywki.

Teoria to jedno, ale praktyka wygląda nieco inaczej. Najbardziej ambitni gracze dążą do uzyskania jeszcze wydajniejszych rezultatów, przez co płynność na poziomie 60 FPS jest dla nich niewystarczająca. Jednak w tym miejscu trzeba podkreślić istotną zależność. Aby osiągnąć wspomnianą płynność w postaci 60 klatek na sekundę, wystarczy korzystać z komputera spełniającego tzw. zalecane wymagania sprzętowe. Na korzyść graczy działa fakt, że Counter-Strike: Global Offensive to gra stworzona kilka lat temu, a więc jej wymagania nie są wyzwaniem dla nowoczesnych komputerów. Problemy będą mieli wyłącznie gracze posiadający starszy i mniej wydajny sprzęt.

Tani komputer do CS:GO – podstawowe wymagania

Jeżeli oczekiwania dotyczące płynności rozgrywki nie są zbyt wysokie, Counter-Strike: Global Offensive może z powodzeniem zostać uruchomiony na komputerach z mniej wydajnymi podzespołami. Co prawda, wówczas przekroczenie granicy 60 klatek na sekundę będzie w zasadzie niemożliwe, choć dla większości graczy to nie powinien być istotny problem. Dlatego nadszedł odpowiedni moment, aby odpowiedzieć na pytanie – jakie wymagania powinien spełniać komputer?

Poniższe zestawienie będzie uwzględniać zarówno najtańsze podzespoły spełniające wymagania CS:GO, jak i droższe propozycje dla graczy chcących uzyskać lepsze rezultaty.

Jak widać, skonstruowanie komputera dla miłośnika CS:GO nie jest trudne i wcale nie musi być drogie. Jeżeli gracz ograniczy się do tańszych podzespołów, ogólny koszt maszyny powinien oscylować w granicy 1500 złotych. Oczywiście istotne są tutaj indywidualne wymagania, ponieważ niektórzy gracze będą chcieli uzyskać lepszą płynność niż podstawowe 60 klatek na sekundę. Wtedy należy jednak zastanowić się nad kupnem monitora 144 Hz, a także wyborem znacznie efektywniejszych podzespołów, co w konsekwencji znacząco zwiększy ogólny koszt sprzętu.

Pamiętaj, że sam komputer jest ważny, ale warto pomyśleć również o peryferiach, a już na pewno o odpowiedniej myszce do CS:GO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here