Myszki profesjonalnych graczy CS:GO – jakich używają?

0
3365
myszki pro graczy

Jeśli myślisz o zakupie nowej myszki do Counter-Strike: Global Offensive, to ten artykuł jest dla ciebie. Przeanalizowałem sprzęt blisko 100 profesjonalnych graczy i zbudowałem listę ośmiu najchętniej wykorzystywanych przez nich myszek. Oczywiście, zdobycie tego samego gryzonia nie gwarantuje gry na takim samym poziomie, ale warto wybierać przetestowane w boju myszki.

Miejsce 8 – SteelSeries Rival

steelseries rival cs goNa ósmym miejscu rankingu znalazła się myszka ze stajni SteelSeries, jedna z ich najbardziej znanych, Rival. Zadowoli głównie praworęcznych graczy, bo właśnie w ten sposób została wyprofilowana. Jej zakres DPI wynosi od 50 do 6500. Niestety trudno było ustalić, z której wersji myszki korzystają gracze (100, 300, 500 czy 700), ale niezależnie od tego, którą wybierzesz, będziesz zadowolony. Różnią się między sobą wyglądem, liczbą przycisków i delikatnie sensorem.

Sprawdź cenę

Przejdź do sklepu

 


Miejsce 7 – Razer DeathAdder Chroma

razer deathadder chroma cs goMysz Razer DeathAdder zadebiutowała już w 2006 roku. Wersja Chroma dołączyła do klawiatury Razer BlackWidow Chroma i słuchawek Razer Kraken 7.1 Chroma. Ta odmiana dysponuje unikalną technologią podświetlenia, dzięki której można uzyskać ponad 16 milionów różnych wersji kolorystycznych. Ponadto sprzęty się ze sobą synchronizują i mogą świecić tymi samymi kolorami. Jest to myszka również wyprofilowana do graczy praworęcznych o zakresie DPI do 10000.

 


Miejsce 6 -ZOWIE GEAR FK1

zowie gear fk1ZOWIE GEAR FK1 to pierwsza mysz sygnowana inicjałami polskiego zawodnika, Filipa “NEO” Kubskiego, przy którego udziale powstawała. Jest to pierwszy sprzęt w tym zestawieniu, z którego bez problemów mogą korzystać również leworęczni gracze. Mysz została wyposażona w jeden z najlepszych sensorów na rynku – AVAGO 3310. DPI można zmieniać w granicach 400, 800, 1600 oraz 3200.

 


Miejsce 5 – ZOWIE GEAR FK2

zowie gear fk2 cs goMyszka ZOWIE GEAR FK2 to niewiele mniejsza wersja FK1. Różnią się kilkoma milimetrami, więc FK2 będzie lepiej pasowała do nieco mniejszych dłoni. Cała reszta pozostaje taka sama.

 


Miejsce 4 – SteelSeries Sensei

steelseries sensei cs go

Myszka SteelSeries Sensei powstała na bazie SteelSeries XAI, przy której produkcji uwzględniono wszystkie krytyczne uwagi skierowane w kierunku poprzednika. SteelSeries chwali się, że Sensei to najbardziej zaawansowana laserowa myszka dla profesjonalnych graczy, a jej nazwa, która oznacza mistrza/nauczyciela, idealnie do niej pasuje. Maksymalne DPI, które potrafi uzyskać ten sprzęt, wynosi 5700.

 


Miejsce 3 – ZOWIE GEAR EC1-A

zowie gear ec1-a cs go

Kolejna myszka ze stajni ZOWIE i kolejna, która została dostosowana do praworęcznych graczy. Jest dość dużym produktem, więc lepiej będzie pasowała do większych dłoni. Dysponuje pięcioma przyciskami, a DPI można zmieniać w kilku zakresach – 400, 800, 1600 oraz 3200. To samo z polling rate – 125, 500 lub 1000 Hz.

 


Miejsce 2 – ZOWIE GEAR ZA12

zowie gear za12 cs go

ZOWIE zaczyna dominować świat myszek wśród profesjonalnych graczy Counter-Strike: Global Offensive. ZA12 to średnia wersja tego modelu, która powinna pasować raczej do wszystkich dłoni, dlatego też jest tak popularna. Powinna również odpowiadać zarówno praworęcznym jak i leworęcznym graczom. DPI można zmieniać w zakresie 400, 800, 1600 oraz 3200.

 


Miejsce 1 – ZOWIE GEAR EC2-A

zowie gear ec2-a cs go

Niekwestionowany zwycięzca tego rankingu. Z ZOWIE GEAR EC2-A korzysta najwięcej graczy, których sprzęt udało mi się przeanalizować. Ta wersja jest nieco mniejsza od dużej EC1-A, więc znalazła dla siebie więcej miejsca na rynku. Jeśli chcesz korzystać z naprawdę sprawdzonej myszki, koniecznie zainteresuj się akurat tym modelem.

 


Jak widać powyższy ranking został zdominowany przez myszki od ZOWIE by BenQ. Jeśli zależy ci na tym, żeby mieć sprawdzony sprzęt warto o nich pomyśleć.

A Ty? Z jakiej myszki korzystasz? Czy możesz ją polecić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here