Luminosity Gaming triumfuje w finale 3 sezonu ESL Pro League

Luminosity Gaming po zaciętym pojedynku z G2 Esports zwycięża w finale 3 sezonu ESL Pro League. Mecz był tak wyrównany, że do jego rozstrzygnięcia potrzebne było aż pięć map i dogrywka.

Proces wyboru map:

  1. Luminosity Gaming usuwa de_cache.
  2. G2 Esports usuwa de_mirage.
  3. Luminosity Gaming wybiera de_overpass.
  4. G2 Esports wybiera de_train.
  5. Luminosity Gaming wybiera de_cobblestone.
  6. G2 Esports wybiera de_dust2.

Pierwsza mapa, de_mirage, zakończyła się wynikiem 10:16 dla G2 Esports. Druga (de_train) padła na konto Luminosity Gaming, trzecia ponownie dla G2 Esports. O wszystko walczono na de_dust2. Na początku wydawało się, że G2 Esports jest na bardzo dobrej drodze do wygrania spotkania i jednocześnie całego turnieju. Brazylijczycy w porę się obudzili i nadrobili punktację. Po stronie antyterrorystów oddali swoim przeciwnikom tylko jeden punkt.

Cały mecz wyjaśnił się na piątej mapie (de_inferno). Obie drużyny szły bardzo równo dzieląc się przez kilkanaście rund punktami. Pierwsza połowa zakończyła się na korzyść G2 Esports (8:7). Druga nie wystarczyła do wyłonienia zwycięzcy, ale w dogrywce lepsi okazali się Brazylijczycy, którzy zwyciężyli cały turniej i wzbogacili się o 200 000 dolarów. Bez wątpienia i jest to bardzo dobry rok LG, które ostatnio ma niezwykłą passę.

Pochwalić należy również G2 Esports, które zajęło pierwsze miejsce w swojej grupie wygrywając, co ciekawe, z Luminosity Gaming i OpTic Gaming. Następnie w półfinale wyeliminowali Fnatic, które grało bez swojej największej gwiazdy – olofmeistera.

Ostateczne wyniki turnieju:

I miejsce: Luminosity Gaming – 200 000 dolarów
II miejsce: G2 Esports – 90 000 dolarów
III/IV miejsce: Ninjas in Pyjamas / Fnatic – po 44 000 dolarów

Sprawdź również

Dodaj komentarz