Wymieniaj skiny do broni CS:GO z zyskiem – poradnik

0
706
wymiana skinów cs go

Chcesz na poważnie zająć się tradowanie skinów do broni? Zapoznaj się z tym poradnikiem, który skierowany jest do osób początkujących w tym fachu. Usiądź wygodnie i zaczynamy!

Czym właściwie jest “tradowanie”? Tradowanie to po prostu wymiana wirtualnych przedmiotów z zyskiem. Tak. Z zyskiem! Dla wielu może być zaskoczeniem to, że dzięki CS:GO można zarobić prawdziwe pieniądze nie wychodząc z domu. Ile można na czymś takim zarobić? Wszystko zależy od ciebie, od tego ile czasu chcesz na to poświęcić i jakim kapitałem dysponujesz na początku. Nie martw się, jeśli w twoim ekwipunku znajdują się wyłącznie skrzynki lub słabe skiny. Sam od tego zaczynałem.

Tradowaniem na poważnie zajmuję się od ponad roku. W tym czasie przez moje wirtualne ręce przewinęły się prawie wszystkie skiny dostępne w Counter-Strike: Global Offensive. Zaczynając od zwykłych, tanich skinów, a kończąc na takich jak AWP Dragon Lore czy Karambit Marble Fade i wiele innych. Co ciekawe, nie wydałem na nie nawet złotówki.

Pisany przeze mnie poradnik będzie ukazywał się w częściach i ma za zadanie wprowadzić cię w świat tradowania i obracania wirtualnymi pieniędzmi. Dziś zajmę się tylko przedstawieniem podstawowych zasad oraz zaprezentuję stronę CSGO Lounge, na której będziesz zamieszczał ogłoszenia dotyczące wymiany.

tred1

Tak wygląda strona, na której spędzisz teraz większość czasu i na której będziesz pracował. Jak pewnie już zauważyłeś, na głównej stronie pojawiają się ogłoszenia z ofertami wymiany. Przedstawione jest to, co gracze chcieliby wymienić oraz co chcieliby uzyskać podczas wymiany.

Przyszedł czas na pierwsze logowanie:

tred1 logowanie

Gdy jesteś już zalogowany, na stronie pojawiają się dodatkowe opcje, takie jak: „my profile” i tak dalej. Kliknij w miejsce zaznaczone czerwoną strzałką i w wyznaczonym miejscu wpisz adres wymiany.

tred3

Teraz możesz przejść do kolejnych okien i sprawdzić ich zawartość. Po kliknięciu w zakładkę „my trades” pojawi się okno z ofertami wymiany. W twoim przypadku będzie ono puste. Ja dysponuję jedną ofertą.

trade4

Następnie zakładka „my offers”. W tym miejscu pojawiają się odpowiedzi na pisemne oferty, które możesz zamieszczać pod każdym ogłoszeniem. Zapytaj o cenę czy jakość skórki.

trade5

Na końcu znajduje się okno „add trade”. To tutaj dodasz swoje ogłoszenie dotyczące wymiany. Wybierz przedmiot, którym chcesz się wymienić oraz przedmiot/przedmioty, które chcesz otrzymać podczas wymiany.

trade8

Jak już zapewne zauważyłeś, wybrałem skórkę, którą chcę wymienić oraz skórki, które chciałbym otrzymać podczas wymiany. W tym przypadku liczę tylko na jeden skin ze wszystkich zaznaczonych. Jeśli chciałbyś otrzymać wszystkie skórki, musisz uwzględnić to w opisie dotyczącym ogłoszenia.

Po prawej stronie znajduje się wyszukiwarka. To tutaj wpisujesz nazwę broni, której szukasz i zaznaczasz jej stan. Jeśli chcesz, żeby dodatkowo wyświetlały się ceny skórek po ikoną, musisz pobrać wtyczkę do Google Chrome – Lounge Destroyer. Pamiętaj, że cena często się zmienia, dlatego lepiej jest się upewnić i sprawdzić, jaka jest aktualna cena skórki w markecie. Żeby to zrobić, najedź na ikonkę skina kursorem i kliknij “Market Listings”. Wybierz tylko te skórki, który są warte więcej od twojej. Nie zaznaczaj przedmiotów z gigantycznymi cenami, bo nikt się z tobą nie wymieni. Teraz kliknij “Post Trade” – twoje ogłoszenie pojawi się na stronie oraz w twoich ofertach.

Standardowy zysk przy wymianie skrzynki wartej 4 centy to przedmiot za 5 centów. Przy skinie wartym 20 centów, można liczyć na 3-4 centy zysku. Natomiast przy skórce wartej 10 euro, zysk to już 50 centów. Dochód zwiększa się procentowo i zależnie od wymiany jest różny.

Teraz przejdź do sekcji „my trades”, w której zobaczysz swoją ofertę. Kiedy ktoś będzie chciał się z tobą wymienić, przy tej zakładce pojawi się wykrzyknik. Wtedy wystarczy do niej przejść i kliknąć „Go to trade”. Przyjdzie moment na zapoznanie się z ofertą, którą otrzymałeś. W przypadku, gdy ktoś wyśle ci ofertę wymiany na Steam, pojawi się ona w aplikacji, w której będziesz mógł sprawdzić cenę przedmiotu oraz zaakceptować ofertę i otrzymać swoją nową skórkę lub skórki.

trade9

Na koniec tego poradnika przygotowałem kilka rad, którymi powinieneś się zainteresować:

  1. Nie poddawaj się i nie rezygnuj, jeśli nie otrzymasz oferty wymiany przez długi czasu. To całkowicie normalne. Możesz spróbować usunąć ofertę i zamieścić nową z oczekiwaniem nieco tańszych skórek niż do tej pory, ale dalej zachowując zysk.
  2. Każdą ofertę wymiany, którą posiadasz w oknie “my trades” możesz odświeżyć po 30 minutach, klikając “Bump” obok. Sprawi to, że twoja oferta znajdzie się na szczycie ogłoszeń i trafi do kolejnych użytkowników.
  3. Nie klikaj w żadne linki od nieznajomych osób, bo często znajdują się tam ukryte skrypty, które blokują dostęp do konta Steam. Przeważnie kończy się to tak, że tracisz wszystkie swoje przedmioty. O tym napiszę więcej w kolejnej części poradnika.
  4. Kiedy ktoś doda cię do znajomych na Steam i będzie chciał porozmawiać przed wysłaniem oferty, bądź uprzejmy i kulturalny. To zawsze droga do sukcesu. Często będziesz musiał wykazać się znajomością języka angielskiego – 99% osób korzystających z CSGO Lounge, komunikuje się przy jego pomocy.
  5. Warto zainstalować Steam Guard na swoim telefonie. Bez niego będziesz zmuszony czekać 7 dni na wystawienie przedmiotów, które uzyskasz podczas dopiero co zaakceptowanej oferty.
  6. Jeśli masz jakiekolwiek pytanie lub czegoś nie rozumiesz, dodaj mnie do znajomych na Steam. Postaram się skutecznie przekazać swoją wiedzę. Oto link do mojego profilu Steam: http://steamcommunity.com/id/darknessv2/.

Przyszedł czas na zakończenie pierwszej części poradnika. Życzę powodzenia i skutecznego zarabiania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here